TEKLİF AL

Spor sağlıklı yaşam için gerekli en önemli unsurlardan biridir. Ancak mevsim şartları yüzünden, yaz veya kış her zaman açık alanlarda spor yapmak mümkün olmayabilir. Yazın güneşin yakıcı sıcakları, kışın ise rüzgâr, yağmur veya kar spor açık mekânlarda yapılmasının önünde büyük bir engel olabiliyor. Bu ve bunun gibi sorunların çözümü için en iyi alternatiflerin başında kapalı spor salonları gelir. Spor salonlarının kapalı alanlarda olması konforlu ve rahat bir spor aktivitesi yapılmasına imkân verir.

Kapalı tarzdaki spor salonlarında,mevsim şartlarında etkilenmeden bireysel veya grup spor aktivitelerini yapmak mümkün hale gelebilir. Yüzmeden futbola, basketboldan atletizme kadar birçok spor bu mekanlarda rahat bir şekilde yapılabilir.

Bu tarz spor salonları içerisinde her konforu barındıran, seyirci oturma yerlerine kadar her türlü ihtiyacı karşılayan alanlar olabilir. Ancak bu alanların kesintisiz olması gerekir. Yani spor yapmayı engelleyen kiriş veya kolon tarzı çıkmaların olmaması önemlidir.

Bazen de kapalı tarz spor alanlarına geçici süreli ihtiyaç olunabilir. O zaman çelik ya da betonarme bir yapının maliyeti çok fazla olabiliyor. Ya da yapım ve imar maliyetleri yüzünden sabit yapılar bütçeleri ciddi anlamda zorlayabilir. Bu durumda en iyi kapalı mekânalternatifi dev çadırlar ile kapalı bir alan yaratmak olacaktır.

Dev Çadır Sistemleriyle Kapalı Spor Salonları Yapma Avantajları

Günümüzde çadır sistemleri oldukça gelişmiştir. Sağladığı faydalar sebebi ile çok geniş kullanım alanına sahip olup, geçici kapalı alan ihtiyaçlarında en efektif çözümleri sunar. Ayrıca bütçe dostu maliyetleriyle de kalıcı kapalı alan ihtiyaçlarında da kaliteli çözümler sunar. Kapalı spor salonları alanlarının dev çadır sistemleri ile yapılmasının yararlarını, şu şekilde sıralayabiliriz;

-       Bütçe dostudur. Çadır sistemleri betonarme veya çelik konstrüksiyon sabit yapılara göre daha düşük maliyetlidir.

-       Hızlı kurulum imkânı vardır. Çadırlar kısa veya uzun süreli kurulsa dahi kurulumu çok kolaydır. Hızlı bir şekilde kurulur, gerektiğinde hızlı bir şekilde sökülürler.

-       Yeniden kullanıma imkan verir. Bu sistemler söküldüklerinde dahi yeniden başka bir yere kolaylıkla kurulabilir.

-       İhtiyaca özel hazırlanabilir. Bu çadırların boyutları standart olabildiği gibi ihtiyaca özel olacak şekilde boyutlandırılabilir.

-       Özel isteğe bağlı sistemler eklenebilir. Dev çadır sistemlerine körüklü kapılardan, pencerelere kadar ihtiyaca özel eklentiler yapılabilir. Gerektiğinde girişe ve çıkışa, özel mimari şekiller bile rahatlıkla eklenebilir.

-       İçerisinde kolon ve kiriş bulunmaz. Kesintisiz alan sunan yapılardır. Bu sebeple çok büyük alan ihtiyaçlarında rahatlıkla kullanılabilir.

-       Sert mevsim şartlarına karşı dayanıklıdır. Güneşin UV ışınlarından korur. Yağmur geçirmez ve sert esen rüzgârlara karşı koruma sağlar.

-       Yangına karşı koruma sağlar. Çadır sistemlerinin üst brandaları yangın yürümez tarzı kaplamalardır.

-       İmar izni gerektirmez. Bu tarz yapılar sabit betonarme yapılar gibi imar izni gerektirmez bu da maliyetleri düşüren önemli bir unsurdur.

-       İsteğe bağlı ışıklandırmalardan soğutma veya ısıtma sistemlerine, ses sistemlerinden görüntü sistemlerine kadar her türlü donanımeklenebilir.

-       Yer veya duvar kaplama yapılarak farklı bir görünüm elde edilebilir.

-       İçerisinde kolon veya kiriş olmadığından forkliftgibi araçlar kolay çalışarak istenilen büyük ekipmanlarınbu alan içine konulmasına yardımcı olur.

Çadır sistemleri çoğunlukla spor alanı olarak kullanıldığından nem alıcıekipmanlarla destelenerek, rahat ve konforlu ortamlar elde edilmesine de yardımcı olur. RÖDER Çadır olarak büyük veya küçük çadır sistemlerinde kaliteli hizmetler veriyoruz. Dev çadır sistem çözümlerimiz için bizi arayabilir ve teknik ekibimizle görüşebilirsiniz.

Dev Çadır Kapalı Spor Salonları Fiyatları Ne Kadardır

Çadır sistemleri ile yapılacak olan kapalı spor salonları için standart bir fiyat uygulanması mümkün değildir. Çünkü bu sistemlerin fiyatlarını etkileyen pekçok unsur bulunur. Çadırların boyutları, içerisine istenen ekipmanlar, aksamlar veya kurulacağı yer gibi birçok faktör fiyat üzerinde etkili olur. Mesela bu alanda giriş çıkış kapılarınınolup olmaması, ışıklandırma veya havalandırma olup olmayacağı fiyatları etkiler.

İhtiyaçların doğru analiz edilmesi fiyatlandırma için en önemli unsurdur. Ayrıca çadır sistemleri alınacak firmanın kurumsal firma olması da gerekir. Kurumsal firmalar hem doğru çözümleri sunar hem de kaliteleri ile sorun yaşamayacağınız yapıları size anahtar teslim olarak sunarlar.

RÖDER Çadır olarak ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri sunmak için çalışıyoruz. Konusunda deneyimli teknik ekibimiz ihtilaçlarınızı en iyi şekilde analiz ederek, efektif çözümler elde etmeniz için çalışır.