TEKLİF AL

Büyük organizasyonlarda kullanılmak üzere, kapalı alan sağlamak için büyük çadırlar bulunur. Bu çadır türlerinden bir tanesi de festival çadırı olarak bilinir. Festival çadırları genellikle büyük organizasyonlarda yiyecek ve içecek ikramı yapabilmek için kullanılır. Ayrıca çeşitli ürünlerin satışlarını yapabilmek ve organizasyon için gerekli tedarikini sağlamak için de çadır kullanımı yaygındır.

Sahne kurulumundan stant kurulumuna kadar birçok alanda bu festival çadırı modelleri yer alır. Açık havada dış etkenlerden korunmak için çadırlar en etkili araçlardır. Ayrıca rüzgâr ve çeşitli hava şartlarının sahneyi olumsuz etkilememesi için festival çadırları kullanılabilir.

Festivallerde, çeşitli yöresel ürünlerin satışı, çeşitli hediyelik eşyaların satışı gibi etkinlikler için de çadır kullanımı yaygındır. Ayrıca çeşitli eğlenceli yarışma organizasyonlarında yine farklı tipte çadırların kullanımı yaygındır. Bunun en temel sebebi ise güneşten, rüzgârdan, yağmurdan korunarak yapılan organizasyonun sekteye uğramasını engellemektir.

Büyük organizasyonlara kapalı mekânlar sağlayabilmek için festival çadırları üretilir. Festivalin tamamı büyük bir çadır içinde gerçekleştirilebilir. Bu durumda içinde ihtiyaç duyulacak kadar oda bulunan, çatısı ve iskeleti son derece dayanıklı çadırlar üretilir.

Festival Çadırı Modelleri Nelerdir

Çadır modelleri, genellikle organizasyonun yapısına göre değişebilir. Pencereli modeller genellikle festival alanının gün ışığını alabilmesi için tasarlanır. Bazen de dışarıdan içerisinin görünmesi istenmez ve sadece katılımcıların görmesi adına kalın, penceresiz çadırlar yapılır.

Bu çadır sistemlerinin içinde genellikle elektrik sistemi bulunur. Aydınlatma ve ses sistemleri bu sağlam çadır yapılar içinde kullanılabilir. Su geçirmez özellikte tasarlanmışlardır. Bu sayede yağmur hatta kar yağdığı zamanlarda da çadır içindeki eşyalar ıslanmaz. Organizasyona katılan kimse kötü hava şartlarından dolayı zorluk yaşamaz. Adeta bir prefabrik yapı formunda tasarlanan çadır modelleri, çok dayanıklı çelik iskelet sistemleri üzerine kurulur.

Festival çadırı modelleri, bazen çok katlı dikdörtgen alan şeklinde tasarlanabilir. Bazen de kocaman ve çok bölmeli odalardan oluşan bir ev gibi tasarlanan çadır türleri bulunur. Eğer farklı birçok organizasyonun bir arada yapıldığı etkinlikler söz konusuyla büyük ve çok odalı çadır tipleri tercih edilebilir. Ancak tek ve daha küçük organizasyonlarda biraz daha küçük modeller üretilebilir.

Firmamız festival kullanımı için çeşitli çadır seçenekleri sunar. Festivallerde kullanılabilecek olan çadır modelleri arasında PeekRoof serisi kubbeli çatıları ile büyük ilgi çeker. Bunlar açık hava organizasyonlarında stant ve satış amacıyla kurulabilir. BigTent çadır modelleri ise PVC kaplıdır. BigTent çadırlar 10 m2 ile 60 m2 arasında kurulabilir. Solution Serisi ise üstü ThermaRoof Çatı Branda şeklinde tasarlanan bir çadır türüdür. Bu modelde yan kısımlar alüminyum ya da cam kaplama şeklinde tasarlanır. İhtiyacınız olan çadır sistemleri için bizi arayarak, çözümlerimizden yararlanabilirsiniz.

Festival Çadırı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

Bir festival organizasyonu yapılacaksa bu durumda büyük ses sistemleri, provizyon gösterileri de işin içine girer. Sahne ve mikrofon konumlandırmaları, yiyecek ve içecek ikramları programda yer alacak olan detaylardır.

Bütün bu malzemeleri ve sistemleri doğru şekilde muhafaza edebilmek için en kaliteli festival çadırları kullanılmalıdır. Festivalin hazırlandığı çadır içinde hiçbir doğa şartının olumsuz etkisi bulunmamalıdır.

Festivalin amacına yönelik olarak doğru büyüklükte çadır kiralandığından ya da alındığından emin olunmalıdır. Kırılmaya ve yırtılmaya karşı son derece dayanıklı modeller tercih edilmelidir. Bu sayede kışın sert ve soğuk günlerinde bile çadır içindeki insanlar ve organizasyonun yapısı hiçbir olumsuzluktan kötü etkilenmez.

RÖDER Çadır olarak büyük festival organizasyonları için farklı tipte en dayanıklı festival çadırı tiplerini üretiriz. Konusunda tecrübeli ve bilgili ekibimizi arayarak etkinliklerinizin başarılı geçmesini sağlayabilirsiniz.

Festival Çadırı Fiyatları Ne Kadardır

Çadır fiyatları, çadırların özelliklerine bağlı olarak değişir. Yan kısımlarda ve çatı kısmında kullanılan malzemeler, festival çadırı fiyatlarında değişiklik olmasına neden olan unsurlardır. Kurulacak olan çadırın metrekaresi, işçiliği gibi faktörler de düşünüldüğünde her çadır için farklı bir maliyet oluşur.

İhtiyacınız olan festival ya da etkinlik çadırı için açık ve kapalı modellerde tasarımlarımız bulunur. Yanları açık ve üstü kapalı olan çadırlargenellikle yaz aylarında tercih edilir. Daha serin ve soğuk mevsimlerde ise üstü ve yanları kapalı modeller tercih sebebidir.

Üstü ve yanları kapalı çadır seçeneklerinde ise yanlarda cam detayları yer alır. Bu cam detaylar bazen gerçekten cam kullanılarak bazen alüminyum kaplama kullanılarak yapılabilir. Festivalin havasına uygun renkler tercih edilerek her organizasyona farklı tasarımlar oluşturulabilir. Çadır fiyatları bütün bu organizasyonlar için kullanılan ekstra detaylara göre de değişebilir. En kaliteli ürünleri, piyasa standartlarına uygun fiyatlarda satın almak için firmamızla iletişim kurabilirsiniz.