TEKLİF AL
Askeri kamplarda kullanılan en önemli barınak eşyası askeri çadır olarak bilinir. Dayanıklı, çelik iskelete sahip uzun süreli kullanıma uygun şekilde tasarlanan bu çadırlar, ormanlık alanda rahatlıkla kullanılabilir. Dağlık ve yüksek alanlarda da kurulup kullanılabilecek olan bu çadır türleri, askerlerin konaklamalarını sağlamanın yanında çeşitli amaçlarla kurulur. Askeri ihtiyaçlara yönelik destek sağlamak bunlardan bir tanesi olarak bilinir.

Savaş ve tatbikat bölgelerine gerekli teçhizatı götürmek ve orada depolamak amacıyla da askeri tarzı çadırlar kullanılır. Bu çadırlar, gerekli maddi desteği askeri birliklere sağlamak amacıyla yapılır. Bu amaçla hava şartlarına ve çeşitli dış şartlara dayanıklı şekilde üretilir.

Kolay kurulup kaldırılabilecek yapıda çadırlar kullanılması ise askeri birliklerin yer değiştirmesi durumunda kolay hareket edilmesini sağlar. Her ne amaçla kurulursa kurulsun çadırların tamamı RÖDER Çadır Sistemleri garantisiyle üretilir. En zor şartlarda bile yaşamak ve içinde çeşitli eşyaları depolamak amacıyla kullanılan bu çadırlar, malzemelerin nem, su ve diğer hava şartlarından zarar görmesini engeller.

Askeri Çadır Kullanım Alanları

Çadır çeşitleri, kullanım amaçlarına ve ihtiyaca yönelik olarak farklılık gösterir. Askeri çadır çeşitleri denildiğinde bunların da yine amaçlara yönelik olarak farklı çeşitleri bulunduğu görülür. Örneğin;kamuflaj çadır türünde ormanlık alanda dikkat çekmemek için kullanılan konaklama çadırları akla gelir. Yırtılmayan, doğa koşullarına dayanıklı bu çadır türleri dışında bir de kamp çadırları bulunur.

Askeri kamplar oluşturmak için kullanılan kamp çadırları, iki ya da tek kişilik şekillerde kurulabilir. Bir de çok geniş ve içine bir koğuş oluşturulabilecek büyüklükte çadırlar vardır. Bu çadırlar, askerlerin bir arada emir komuta zincirini daha pratik şekilde yürütmesi amacıyla tercih edilir. Bütün bunların yanında depo amacıyla kullanılan çadırlar, askeri teçhizatı saklamaya yarar.

Askerler için takviye malzeme, bot, battaniye gibi eşyalar bu dayanıklı çadırlarda korunur. İhtiyaç duyulan durumlarda içlerindeki malzemeler, gerektiği kadar alınarak kalan malzemelerin bulunulan hava şartlarına uygun şekilde saklanması sağlanır. Gidilen yerin hava şartlarına göre çadır kalitesi ve dayanıklılığı da fark edebilir. Çok soğuk, dağlık, yağmurlu bölgelerde kesinlikle su geçirmeyen ve yırtılmaya son derece dayanıklı modeller tercih edilir.

Askeri Çadır Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Askeri tertibatın bulunduğu alanlarda bazen ekstra barınma ve depo alanlarına ihtiyaç bulunur. Bu durumda ise akla ilk olarak çadır gelir. Askeri çadır kullanılacaksa da bunların en üst kalitede üretilmesi istenir. Çünkü gerektiğinde kamufle olup düşmana karşı hazırlıklı olabilmek, hayati önem taşır. Ayrıca verimli bir kamp süreci geçirmek için askerlerin sağlığını koruması önemlidir. Bu nedenle soğuğa ve sıcağa dayanıklı çadırlar temin edilmesi önemlidir. Bir diğer önemli konu, yiyecek, içecek, askeri malzeme teminatının sağlıklı şekilde yapılabilmesidir. Bunun doğru şekilde yapılabilmesi ancak ve ancak en sağlam ve korunaklı çadırlar kullanılarak olabilir. Depo alanlarının her türlü doğal afete, soğuğa, kara, kışa, sıcağa, güneşe dayanıklı olması gerekir. Aksi takdirde askeri malzemeler bozulur. Yiyecek ve içecekler uzun süre dayanıklılığını koruyamaz. Bu durumda hem psikolojik hem de fizyolojik hastalıklarla gelen performans düşüklüğü, askeri birlikleri olumsuz şekilde etkiler. Bütün bu olumsuzlukları bertaraf etmek için firmamız, sizi her türlü olumsuz şartlardan koruyacak çadırlar üretir.

Çadırların kurulumunun ve sökülmesinin de hızlı olması gerekir. Askeri çadırlar sabit olmaları yanı sıra tatbikat veya farklı faaliyetlerde sökülerek farklı alanlara taşınabilir. Bu sebeple kolay söküm ve kurulum bu çadırlar için önemli bir özellik haline gelir.

Bakım ve onarım amacıyla kurulan çadırlar da bulunur. Bunlar askeri teçhizatın gerektiğinde bakımdan geçmesi için kurulan geçici çadır türleridir. İçinde ateşli silahlar ve çeşitli askeri eşyalar bulunduğu için bunların her türlü dış şartlara en dayanıklı malzemelerden üretilmesine özen gösterilir. Aşırı soğuğu ve aşırı sıcağı geçirmeyen modellerde üretilen bu ürünler, askeri birliklere gittikleri kamp bölgelerinde büyük kolaylık sağlar.

Askeri Çadır Fiyatları Ne kadardır

Çadır modelleri, genellikle farklı renklere ve tasarımlara sahiptir. Genellikle koyu renk, yeşil ve kamuflaj renklerinde üretilen bu tarz çadır modelleri görülür. Askeri türü çadırlar genel olarak büyük çadırladır. Standart ölçülerde olabildiği gibi isteğe bağlı standart dışı ölçülerde de tasarım ve üretim yapılabilir. Askeri tarz çadırların fiyatları istenilen niteliğe bağlı olarak değişir. Doğru fiyatlandırma için firmamızı arayabilir ve tecrübeli teknik personelimizden destek alabilirsiniz.

Bu çadır modelleri, ateş geçirmeyen ve ilerletmeyen özellikleri sayesinde oluşabilecek büyük felaketlerin de önüne geçmeye yardım eder. Savaş ya da tatbikat için ihtiyaç duyulan en hayati malzemelerin her zaman güvenle korunması için firmamız, en kaliteli çadırları tasarlar.

RÖDER Çadır olarak askeri çadır seçeneklerinde taleplerinizi en iyi şekilde karşılamak için hizmet veriyoruz. İhtiyaçlarınız için bizi arayabilir, uygun çadır çözümlerimizden yararlanabilirsiniz.